úterý 22. dubna 2014

{Tip} Lovci duchů/Supernatural

Miluju fantasy a také urban fantasy. Asi je to už ohrané – hrdinové, často bez jakýchkoliv schopností, kteří narážejí na kouzelné i hrůzné bytosti v činžácích a vídají je v supermarketu. No, vlastně ani tak úplně ne, ale víte co tím myslím, že?

Nemám zrovna vyhraněné top nadpřirozené bytosti. Upíři mají samozřejmě to svoje kouzlo (Neomillnerová je udělala skvěle!), duchové a vlkodlaci také, ale o tom a nejen o tom jsou lovci duchů neboli supernatural. Představte si dva pěkné chlapíky, kteří nasazují své životy a svou čest, aby zachránili obyčejné smrtelníky (například nás, křehké ženy) před těmi hrůzami, které se skrývají ve stínech.

Mně se to setsakramentsky líbí, jelikož jsou tihle „lovci příšer“ opravdu sexy. Dva bratři (Sam a Dean Winchesterovi), kteří jezdí z jednoho amerického města do druhého, sledují podivné události v novinách a chtějí tomu přijít na kloub. Taková je asi charakteristika první řady, kde je jasný vzorec: prvních několik dílů je představíme a pak to rozjedeme s dějovou linkou. A to představení nemyslím jenom ve smyslu povahy hrdinů, ale i představení většiny monster, se kterými se setkáme v několika dalších řadách. A musím říct, že spousta příšer je známých, ale více snad neznámých. Mytologie je promyšlená a vlastně to okořeňuje celý seriál skrz na skrz. Je pravda, že jednotlivé pátrání se zakládá na vzorci: zjistit o koho jde, přijít na kloub jak to zabít, zabít to s co nejmenšími škodami (ty škody dejme radši stranou) a šlus. Toto se vlastně promítá celý seriálem společně s hlavní dějovou linkou. Ale mně to rozhodně nevadí.

Samotný pilot je ale více než zajímavý. Je tu nastíněná zápletka na pár řad a je více než skvělá. Jde především o pomstu a nalezení pravdy. A tatínek, který se někam zašil, taky není zrovna to, co by chlapci potřebovali. Jo… a taky to je o démonech. HLAVNĚ o nich.

Pokud čekáte neohrožené bratry, ctící různá pravidla čestnosti, jste vedle. Dojde i na pořádné zvraty a vy budete muset přijít na to, jestli máte radši Sama nebo Deana. Nebude to jednoduché, věřte mi.

Kromě tradičních příšer jako vlkodlaci, ghúlové, upíři a duchové se budou muset vypořádat s démony a později anděli. Dojde tu také na apokalypsu, ale to je pár řad, než k tomu dojde.

Co se týče andělů, museli jste slyšet o Castielovi (Misha Collins). Sice mluví jak robot, ale i tak je neskutečně sexy. Občas je to bad guy, ale i tak se nemůžu ubránit těm sympatiím, protože miluju tyhle postavy: ani dobré ani zlé, mají jiná měřítka než smrtelníci, apod. Ať už udělá cokoliv (a to udělá), tak má místo v mém srdci! :D

Pokud vás zajímalo, jak to asi vypadá v Pekle, dočkáte se. Nebudou to sice celé epizody, ale to, co nám tvůrci ukážou, vás jistě uspokojí. Nechci psát spoilery, takže se koukněte sami.

Seriál vysílá PrimaCOOL a hodně lidí si stěžovalo, že běží až po desáté hodině večer. A vy se divíte? Vždyť v jedné epizodě se navzájem požírali milenci! :D Seriál není žádná nechuťárna (asi nevěříte, po tom co jsem napsala před chvilinkou, že?), prostě ta krev tam patří. Upíři mluví sami za sebe a hodně lidí tu umře – jinak by se o příšerách Dean a Sam nedozvěděli. Takže až uvidíte pár drsnějších dílů, pochopíte ten vysílací čas.

Kromě seriálu (a logicky i DVD) se vydalo pár knih. Najdete je třeba na bookdepository  a prý jsou celkem fajn. Pak jsou i doplňkové knihy, jako růžné deníky (například Boba Singera) a příručky– to už ale takový klenot prý není. Já jsem ale narazila na knihu, která se zaobírá mytologií, které je v seriálu a docela mě to láká. Pokud tedy budete mít zhlédnutých všech 9 řad (r. 2014 – odklepnutá je prý už 10. řada), tak můžete zkusit i zmiňované publikace.
Abych to nějak zkrátila. Supernatural je skvělý seriál (ať si říká kdo chce, co chce), ale je pravda, že už v šesté sérii bylo toho oživování dávno mrtvých postav dost. No, ale i to k tomu nejspíš patří. Pokud vás tedy láká nadpřirozeno a humor, kterým Dean srší, neváhejte a pusťte si tento seriál. Rozhodně neprohloupíte. A pak dejte vědět, jestli jste Team Dean/Sam/Castiel nebo dokonce Lucifer/Crowley, apod. :))


0 postřehů:

Okomentovat

Píše Paffy 2013 NEKOPÍRUJ!!!. Používá technologii služby Blogger.

© Knihy nadevše!, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena