sobota 28. září 2013

{MATURITNÍ ČTENÍ} Ernest Hemingway: Sbohem, armádo!


Sbohem, armádo! je americký antimilitaristický román. Knihu jsem si vybrala na doporučení kamarádky, která mě navnadila tím, že tam je spousta dialogů a příběh je opravdu hezký.

Faktem je, že celý román tak trochu prolíná romantická linka. Avšak mě nepřišla moc ideální. Možná proto ji sem autor dál a chtěl i trochu vyvážit ten válečný stav. 

Prvních pár stran jsem četla s utrpením. Opravdu mě to nebavilo a po padesátou stránku jsem se dostala asi za týden. Ale jak to občas bývá, prvních pár stran nestojí za nic, a pak to je o mnoho lepší. Tady to platilo také. Příběh se mi líbil, když byl Henry na frontě (i v nemocnici to bylo fajn) a popisoval to znechucení válkou, jeho přátelství s dalšími vojáky a jeho útěk. Ale když byl zase se svojí Catherine, zase jsem četla jen málo.

Chvíle s Catherine mi vadily, protože na mě působila naivně a občas ukňouraně. Ty zdrobněliny v každé větě mě extrémně iritovaly. A se znechucením jsem četla řádky dál. Konec byl samozřejmě velmi smutný a čekala jsem trochu jiný konec, ale co.

Nechci nikoho zbytečně odrazovat. Pro mě to bylo tak, že od padesáté stránky do strany číslo dvě stě jsem byla spokojená, pak zase ne. Takže se mi polovina knihy zamlouvala a polovina ne. Možná, že se v této knihy najdete a budete z ní nadšení. 

0 postřehů:

Okomentovat

Píše Paffy 2013 NEKOPÍRUJ!!!. Používá technologii služby Blogger.

© Knihy nadevše!, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena